Budynek pasywny charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi przegród zewnętrznych, a odpowiednio zastosowane rozwiązania minimalizują zużycie energii w trakcie eksploatacji. Zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest wielokrotnie mniejsze niż w budynkach tradycyjnych.

Ideałem jest wyeliminowanie tradycyjnego źródła ciepła, a korzystanie jedynie z dogrzewu powietrza wentylacyjnego. Do zbilansowania zapotrzebowania na ciepło wykorzystuje się między innymi promieniowanie słoneczne, pompy ciepła, odzysk ciepła z wentylacji, a także zyski ciepła pochodzące od wewnętrznych źródeł, takich jak urządzenia elektryczne i mieszkańcy. W okresach szczególnie niskich temperatur stosuje się dogrzewanie powietrza nawiewanego do pomieszczeń.

Dobry projekt jest podstawą każdej inwestycji i powinien być dostosowany do rzeczywistych potrzeb rodziny. Ma to wpływ nie tylko na sprawność działania systemów i instalacji, ale i na komfort mieszkańców oraz pozwala ograniczyć koszty budowy.

Oferujemy Państwu kompleksowe projekty instalacji z branży sanitarnej w pełni odpowiadające wymogom stawianym dla budynków pasywnych.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Dane kontaktowe
Nomogram
Gerard Spodniewski
Smolańska 4
70-026 Szczecin
Tel. kom. 503 758 396
mail biuro@nomogram.pl

NIP : 854 -200 - 98 - 46
REGON: 812478380